Odbierz 200 zł na zakupy w Allegro od banku PKO

Spis Treści

 1. Warunek uczestnictwa w promocji
 2. Jaka nagroda/gotówka za udział?
 3. Co trzeba zrobić żeby dostać nagrodę/gotówkę
 4. Kiedy przyjdzie nagroda?
 5. Szczegóły konta
 6. Sposoby otwarcia konta przez internet
 7. Możliwości zamknięcia konta

Sierpniowa promocja PKO BP okazała się być strzałem w dziesiątkę. Vouchery do Allegro rozeszły się jak świeże bułki o poranku, dlatego powrót tej akcji jeszcze w tym roku to naprawdę miła niespodzianka. Perspektywa otrzymania 200 zł do wykorzystania na Allegro jeszcze przed nadejściem Świąt brzmi dla Ciebie atrakcyjnie? Jeśli tak – lepiej się pospiesz! PKO wprowadziło limit 6000 osób, które mogą z tego skorzystać.

1. Warunek uczestnictwa w promocji:

Akcja jest skierowana do osób, które mają ukończone 18 lat i po 1 stycznia 2019 r. nie miały konta w PKO.

2. Jaka nagroda/gotówka za udział?

Za udział w tej akcji otrzymasz bon do wykorzystania na Allegro w wysokości 200 zł. Wystarczy, że podasz go podczas finalizowania transakcji na platformie. Jeżeli wartość Twojego zakupu przekroczy 200 zł – pokrywasz różnicę.

UWAGA! Pamiętaj, że bon jest jednorazowy i obowiązuje na całą zawartość koszyka. Możesz zatem zmiksować zakupy u różnych sprzedawców, aby kwota do zapłaty wynosiła min. 200 zł. W przeciwnym razie niewykorzystana kwota bezpowrotnie przepadnie.

3. Co trzeba zrobić żeby dostać nagrodę/gotówkę

Aby otrzymać voucher do wykorzystania na Allegro wystarczy, że przejdziesz na stronę promocyjną banku i zaczniesz od zarejestrowania się. Krótki formularz znajduje się na samym dole strony. Wypełnienie tych kilku pól pozwoli Ci odebrać nagrodę.

pko

Kolejny etap stanowi złożenie wniosku dotyczącego założenia konta.

Aby otrzymać nagrodę musisz przetestować działanie karty oraz płatności Blikiem.

Do 15 stycznia 2021 r. zapłać za zakupy min. 3 razy kartą oraz 3 razy poprzez Blik. Mogą to być także płatności za zakupy internetowe. Ich wartość nie ma znaczenia. Możesz także spełnić te warunki w ciągu jednego dnia.

Warto się pospieszyć – z tej promocji skorzysta bowiem pierwsze 6000 osób!

4. Kiedy przyjdzie nagroda?

Voucher w wysokości 200 zł na zakupy w Allegro zostanie przyznany w dwóch turach. Osoby, które spełnią warunki promocji do 22 listopada 2020 r., otrzymają go do 18 grudnia. Z kolei ci wszyscy, którzy dokonają 3 płatności kartą oraz 3 za pośrednictwem Blika będą mogli cieszyć się z bonu, który dotrze do nich do 12 lutego 2021 r.

Otrzymasz go w zakładce “Powiadomienia” w aplikacji mobilnej. Jeżeli będziesz korzystać z bankowości internetowej – zajrzyj do zakładki “Poczta”.

Musisz pamiętać o tym, że nawet po dokonaniu wymaganych płatności nie możesz wycofać zgody marketingowej, a także powinieneś mieć aktywne konto i kartę. Możesz cofnąć zgody oraz zamknąć rachunek dopiero po odebraniu nagrody.

5. Szczegóły konta

Zastanawiasz się nad kosztami związanymi z prowadzeniem konta i obsługą karty w banku PKO?

Prowadzenie konta, przelewy internetowe, wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezpłatne. Opłata za kartę wynosi 10 zł – ale i tego możesz łatwo uniknąć, o ile wykonasz co najmniej 5 płatności kartą lub Blikiem.

6. Sposoby otwarcia konta przez internet

Na początek przygotuj swój dowód osobisty. Posłuży Ci do wpisania kilku niezbędnych informacji.

Przejdź na tę stronę i wypełnij wniosek. Zajmie Ci to dosłownie kilka chwil. Aby uniknąć jakichkolwiek opłat – zostań przy domyślnej karcie. Wybór innego wariantu spośród opcji oferowanych przez bank wiąże się z koniecznością opłaty w wysokości 14,90 zł.

Pamiętaj o zaznaczeniu zgody marketingowej – w tym przypadku wystarczy, że zaznaczysz jedynie tę pierwszą opcję.

pko

Kurier wkrótce się z Tobą skontaktuje – pamiętaj o podaniu aktywnego numeru telefonu. Po wypełnieniu wniosku otrzymasz kod smsowy, którym potwierdzisz chęć założenia konta.

7. Możliwości zamknięcia konta

Moment, w którym będziesz mógł zamknąć konto nadejdzie wtedy, gdy otrzymasz voucher do wykorzystania na Allegro. Istnieje kilka skutecznych możliwości zamknięcia konta, o których pisaliśmy tutaj. Prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów w PKO są bezpłatne, jeśli jednak chcesz otworzyć sobie furtkę do korzystania z promocji organizowanych przez ten bank w przyszłości – zamknij to konto.

 

W PKO nie możesz tego zrobić z poziomu aplikacji, bankowości internetowej lub poprzez infolinię. Poniżej prezentujemy dwa skuteczne sposoby zamknięcia konta. Możesz to zrobić:

 • osobiście – w najbliższej placówce banku,
 • korespondencyjnie – poprzez wysłanie wniosku listem poleconym na adres banku.

Jako odbiorcę możesz podać oddział, który prowadzi Twój rachunek, albo zaadresuj list bezpośrednio do centrali:

 

PKO Bank Polski Spółka Akcyjna

Centrala ul. Puławska 15

02-515 Warszawa

 

Zamknięcie konta w oddziale

 

Podczas wizyty w oddziale nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego. Poproś także doradcę o podpis i datę na kopii Twojego wniosku dotyczącego zamknięcia konta z dopiskiem “Przyjęto dnia…”.

Okres wypowiedzenia konta w PKO trwa standardowo miesiąc.

 

Listowne zamknięcie konta

 

Aby złożone przez Ciebie pismo było skuteczne, musisz pamiętać o zawarciu w nim kilku podstawowych elementów:

 • swoje imię i nazwisko,
 • adres,
 • numer Pesel,
 • numer rachunku i karty,
 • wskazanie Twojej woli dotyczącej zamknięcia konta.

WAŻNE!

 1. Pamiętaj, aby Twój podpis był tożsamy z tym, który składałeś podczas zakładania konta. W przeciwnym razie bank może odmówić realizacji tej dyspozycji.
 2. Wniosek wyślij listem poleconym – stanowi to dla Ciebie potwierdzenie, że nadałeś przesyłkę. Dla własnego bezpieczeństwa zachowaj go do momentu zamknięcia konta.